Aktualności

Nowe wyzwania

Drodzy Rodzice

Już niebawem, miejmy nadzieję w normalnym (lub prawie normalnym) trybie, rozpoczniemy rok szkolny.

Nie widzieliśmy się, nie rozmawialiśmy,  kilka miesięcy.

Jesteście Państwo pełni obaw co będzie dalej, zarówno z obawy wynikającej z sytuacji epidemicznej a i zarazem organizacji pracy Przedszkola.

Patrząc na sytuację epidemiczną kraju, wytyczne GIS  dostosowujemy się do nich na bieżąco. Co do sytuacji organizacji pracy przedszkola zrobiliśmy wszystko jak potrafimy najlepiej, ale nie uniknęliśmy tego czego najbardziej jako Dyrektor chciałam uniknąć- czyli podziału grup wiekowych.

Taka jak uprzedzałam Państwa  na zebraniach grupowych, że taka sytuacja może zaistnieć. W wyniku naboru 2020/2021 po konsultacjach z wicedyrektor oraz wszystkimi nauczycielami-wychowawcami grup, ukształtowano nowe grupy.

Wszystkie dotychczasowe grupy w mniejszym lub większym stopniu (niestety) zostały „pomieszane”.

Nasi wychowankowie to mądre, rozsądne i bardzo empatyczne, samodzielne dzieci, które  szybko adaptują się do nowych sytuacji (co chociażby widzimy po obecnej nietypowej epidemicznej rzeczywistości). Proszę pamiętać dzieci znają wszystkie panie, dzieci znają się nawzajem. Dzieci są bardzo otwarte na zmiany i poszukują nowych doznań.

Chcę Państwa zapewnić, że jako personel zrobimy wszystko aby okres adaptacji po tak długiej przerwie i zmianach był jak najmniej stresujący dla Państwa pociech.

W tym też miejscu prosiłabym Państwa o wsparcie, rozmowę z dziećmi i przygotowanie dzieci nowych wyzwań. Wierzę,że wspólną mądrością, zrozumieniem pokonamy wszystkie przeciwności.

 

Jestem w trakcie konsultacji IOD czy możliwe będzie opublikowanie list na stronie internetowej.

 

Dziękuje za wyrozumiałość i wsparcie – Ewa Lemanszek